Hakkımda

Merhaba :)

Ben Tansu. Bebekliğimden beri hiç normal bir kilo aralığında olmadım, hep obezdim. Sınıfın her zaman en tombiğiydim :) Denemediğim diyet, lahana- maydonoz kürleri, spor önerileri, zayıflama çayları, zayıflatan alet kalmadı diyebilirim. Sonunda tüm bu şeylerin bana göre olmadığını anlayıp kendi kendime bir şeyler denemeye karar verdim. 85 kilodan 55'e kadar inmiştim. Hayatımda ilk kez ince olmanın ne demek olduğunu o zaman öğrendim. Şimdiyse biraz kilo aldım. Daha fazla almamak ve aldıklarımdan da bir an önce kurtulmak için kelimenin tam anlamıyla direniyorummm :) Hiç zayıf olmamıştım ki, kiloyu korumanın vermekten daha zor olduğunu nereden bileyim?

Ayrıca eskiden blogumu takip edenler bilir, sadece diyet üzerine yazıyordum. Şimdiyse biraz diyet maceramı, biraz makyaj malzemelerimi, biraz okuduğum kitabı, biraz da gezdiğim yerleri paylaşacağım tamamen yaşam tarzımı yansıtan bir blog konseptine geçtim. Yazmaya ara vermemin en büyük sebebi, kendimi tekrar ettiğimi hissetmeye başlamamdı. Bu sebeple konumu biraz daha genişlettim. Kendim yazmaktan keyif alacağım konuları seçtim. Umarım siz de okumaktan keyif alırsınız.

Güzellik bölümünde bazı kozmetik ürünleriyle ilgili düşüncelerimi, uyguladığım makyajları ve bakım önerilerine bulabilirsiniz. Şehir yaşamı bölümündeyse gittiğim, gördüğüm yerlerin iyi ve kötü yönleriyle incelemelerini okuyabilirsiniz.

ÖNEMLİ NOT: Doktor, diyetisyen, spor hocası değilim. Sadece kendi kendiyle başa çıkmayı öğrenmiş eski bir obezim. Herhangi bir hastalığınız varsa lütfen bahsettiğim önerileri uygulamadan önce bir doktora danışın.Hiç yorum yok:

Yorum Gönder